Duatlon Tabere cu Suflet 2014

TabereCuSuflet.763Editia din acest an a Dutalonului Tabere cu Suflet a fost castigata de Radu Blaga.

Duatlonul Tabere cu Suflet a avut loc in doua weekenduri consecutive, intai proba de alergare, apoi proba de ciclism.
Radu Blaga a ocupat locul 5 la Semimaraton cu timpul de 1h 45 min, iar la concursul de mountainbike a terminat Traseul TeamXpert cu al doilea timp, in 2h 33min. El l-a devansat pe Gabriel Necula, ocupantul locului doi, in primul rand datorita prestatiei de la concursul de ciclism.
Au mai castigat, la categoria EasyRide, Florin Nimara, iar la copiii, David Stoica la Pitici, Robert Stoica la Copii, Teo Rocsin la Spiridusi si Dinu Vlad si Diana Stoica la Uriasi.